instagram
telegram
phone
درمان بي‌اختياري ادرار
درمان بي‌اختياري ادرار
29 ژوئن 2013
ضایعه نخاعی
ضایعه نخاعی
29 ژوئن 2013

توليد كم اسپرم در مردان

توليد كم اسپرم در مردان

توليد كم اسپرم در مردان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

توليد كم اسپرم در مردان

با پیشرفت روز افزون علم بسیاری از بیماریها درمان شدند اما بسیاری از بیماریها نیز ایجاد شدند.در روشهای جدید مقابله با ناباروری از جمله بارورسازي آزمايشگاهي توليد كم اسپرم در مردان، احتمال بروز نواقص ژنتيكي در  این كودكان را افزايش مي‌دهد .

توليد تعداد كم اسپرم در مردان باعث افزایش خطر بروز نواقص ژنتيكي در كودكان متولدشده به روش بارورسازي آزمايشگاهي (ivf) میشود. در مطالعات جدید اطلاعاتی مفید و حایز اهمیت بدست آمد:

به گزارش سرويس بين‌الملل خبرگزاري دانشجويان ايران( ايسنا) به نقل از شبكه‌ي خبر بي بي سي، دانشمندان دانشگاه پورتو در پرتغال، مولكول دي ان اي حاصل از اسپرم‌ مرداني كه به ميزان طبيعي و يا كمتر از حد طبيعي توليد سلول جنسي مي‌كنند، مورد مطالعه قرار دادند.
اين مطالعات برای ما روشن ساخت با كاهش تعداد اسپرم‌هاي توليد شده، احتمال بروز نارسايي‌های مختلف مانند نارساییهای کلیوی و… و نواقص ژنتيكي افزايش پیدا میکند.
مشكلات ذکر شده میتواند خطر رشد جنين ناقص را با حالت‌هاي مختلف آسيب‌هاي ژنتيكي افزايش دهد.

 محققان موسسه‌ي علوم بيوپزشكي از دانشگاه پورتو در تحقيقات خود 123 مرد را مورد آزمايش قرار دادند.محققان دريافتند در تمام 27 مردي كه توليد اسپرم‌هاي آنها طبيعي بوده اين رفتارهاي ژنتيكي كاملا طبيعي و صحيح صورت گرفته است.

 ژن‌هاي مطالعه شده در اين آزمايش‌ها در واقع ژن‌هاي اصلي هستند كه از جانب مادر،پدر و يا هر دوي آنها بايد با هم هماهنگ شوند كه كار خود را به خوبی انجام دهند در غير اين صورت، آسيب‌هاي ژنتيكي ايجادشده پس از انتقال به جنين بر رشد آن به طور بالقوه تاثير گذاشته و در نهايت باعث بروز نارسايي‌هاي ژنتيكي مي‌شود
پيش از اين تصور مي‌شد كه علت بروز اين استفاده از روش بارورسازي آزمايشگاهي است اما این مطالعات نشان داد علت اصلي نارسايي‌هاي ژنتيكي وجود تعداد كم اسپرم‌ است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonمشاوره و تماس