جراحي لاپاروسکوپي جراحی نوین

جراحي لاپاروسکوپي در واقع همان جراحي بسته است که بعضي آن را به عنوان جراحي ليزري مي شناسند. در اين روش با ايجاد برش هاي بسيار کوچک روي پوست، پس از دميدن گاز به داخل شکم با دوربين هاي بسيار پيشرفته وارد شکم مي شويم و از طريق همين سوراخ هاي کوچک مي توانيم هر مشکلي را در هر قسمتي از شکم که وجود داشته باشد درمان کنيم.

جراحي لاپاروسکوپي چه فوايدي نسبت به جراحي باز دارد؟
– لاپاروسکوپي فوايد نسبتاً زيادي نسبت به روش باز دارد که عبارتند از: درد کمتر پس از عمل، مدت اقامت کمتر در بيمارستان، بازگشت به کار سريع تر، کاهش سيستم ايمني کمتر، بازگشت بدن به حالت فيزيولوژيک سريع تر، عفونت کمتر محل عمل، چسبندگي کمتر پس از عمل و با توجه به استفاده از دوربين و بزرگنمايي حدود هجده برابر ديد جراح نسبت به جراحي باز بيشتر است.

در چه مواردي از اين روش استفاده مي شود و شما بيشتر در چه زمينه يي فعاليت داريد؟
-تقريباً تمام اعمال جراحي که به روش باز انجام مي شود را مي توان با لاپاروسکوپي انجام داد از جمله جراحي چاقي، کيسه ي صفرا، آپانديس، فتق، ريفلاکس جراحي معده و روده ها، جراحي هاي زنان و… امروزه محدوديت هاي بسيار کمي براي اين روش وجود دارد..

آيا براي انجام لاپاروسکوپي نياز به گذراندن دوره ي خاصي است؟
-لاپاروسکوپي يک تکنيک جديد است، بنابراين استفاده از آن نياز به آموزش کافي و ممارست در اين زمينه دارد و در صورتي که توسط افراد غيرماهر انجام شود، مي تواند سبب بروز عوارض جدي شود.

در زمينه چاقي چه عمل هايي را انجام مي شود؟
-تمام اعمال جراحي چاقي شامل: باي پس معده و روده، حلقه معده، گاسترکتومي اسليو و… با لاپاروسکوپي و با کمترين عارضه قابل انجام است.

هزينه ي لاپاروسکوپي چگونه است؟
-جراحي لاپاروسکوپي کمي پرهزينه است، اما با توجه به مزاياي آن انتخاب اول است و خوشبختانه در حال حاضر شرايطي فراهم شده که در اغلب موارد بخش اعظم هزينه ها توسط بيمه ها پرداخت مي شود
.

 منبع:راسخون

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان