درمان بزرگی پروستات با سیالیس

داروی سیالیس
[sbu_post_image]

درمان بزرگی پروستات با سیالیس

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)مجوز استفاده از داروی سیالیس (تادالافیلدرمان‌کننده اختلال نعوظ مردان، را برای درمان بزرگی خوش‌خیم پروستات را هم صادر کرده است.

علائم بزرگی خوش‌خیم پروستات

اشکال در ادرار کردن، میل ناگهانی به ادرار کردن، و افزایش موارد اجبار به ادرار کردن، به خصوص در شب است.

این دارو در سه کارآزمایی بالینی بر روی مردان مبتلا به بزرگی خوش‌خیم پروستات مورد ارزیابی قرار گرفت. به گفته FDA در مردانی که روزانه 5 میلی‌گرم سیالیس مصرف کرده بودند، کاهش قابل‌توجه در علائم بزرگی خوش‌خیم پروستات مشاهده شد. در سومین کارآزمایی بالینی مردان مبتلا به بزرگی خوش‌خیم پروستات در عین حال دچار اختلال نعوظ هم بودند.

مردانی که از داروهای گروه نیترات‌ها شامل نیتروگلیسیرین استفاده می‌کنند، نباید هم زمان سیالیس مصرف کنند. این سازمان هشدار مشابهی درباره مصرف سیالیس به همراه داروهای مسدودکننده گیرنده آلفا که به طور معمول برای فشار خون بالا یا اضطراب تجویز می‌شوند، داده است.

هشت داروی دیگری که برای درمان پروستات مورد تایید قرار گرفته‌اند، شامل این موارد می‌شوند: پروسکار (فیناستراید)، آوودارت (دوتاسراید)، جالین (دوتاسراید و تاموسولوسین)، هیترین (ترازوسین)، کاردورا (دوکسازوسین)، فلوماکس (تامسولوسین)، اوروکساترال (آلفوزوسین) و راپافلو (سیلودوسین).

سیالیس را شرکت الی لیلی مستقر در ایندیاناپولیس آمریکا تولید می‌کند

 اين داروها ممکن است براي درمانبزرگی خوش‌خیم پروستات استفاده شوند:

فيناستريد (Proscar) و دوتاستريد (Avodart) مي توانند رشد پروستات را متوقف كنند . اين داروها حتي ممکن است باعث کوچکتر شدن پروستات هم بشوند . در نتيجه ، علائم ممکن است بهتر شود . اين داروها بر روي همه اثر نمي کند.

مسدود كننده هاي آلفا (الفا بلوكرها) ، مانند ترازوسين (Hytrin) ، دوگسازوسين (Cardura) ، تامسولوسين(Flomax) ، و آلفوزوسين (Uroxatral) ، شل کننده عضلات پروستات است . اين داروها اغلب مي تواند نشانه هاي بيماري را کاهش دهد.

درمان دارويي هميشه کارساز نيست . روشهاي مختلفي ممکن است جهت تسکين علائم بزرگی خوش‌خیم بزرگی خوش‌خیم پروستات انجام شود

منابع: دانشگاه مشهد و همشهری

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان