instagram
telegram
phone
درد سنگ کلیه یکی از شاه‌دردهای علم پزشکی است؟
4 ژوئن 2013
علل درد کلیوی
4 ژوئن 2013

دردهای ناحیه کمری را با دردهای کلیه اشتباه نگیرید

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
دردهای ناحیه کمری را با دردهای کلیه اشتباه نگیرید

در 90 درصد موارد تشخیص قطعی علل کمر درد با انجام معاینه و شرح حال دقیق از بیمار امکان پذیر است، بنابراین افراد باید هرگز نگرانی به خود راه ندهند و با ایجاد دردهای کمری از مشکلات  کلیه هراسی نداشته باشند.

دردهای کمری به علل متفاوتی ایجاد می‌شوند که هر یک علایم مشخصه خاصی دارند.

یکی از شایع‌ترین علل دردهای کمری گرفتگی عضلات کمری است که عمدتا در ناحیه چپ کمری ایجاد شده، شروع درد از ناحیه زیر دنده‌ها بوده و احساس تیرکشنده‌ای در ناف ایجاد می‌شود.

علائم گرفتگی عضلات کمری با علائم ابتلا به زونا در مراحل ابتدایی، قبل از شروع بثورات پوستی و زمانی که فرد از ابتلای خود به زونا اطلاعی ندارد شباهت دارد، ولی زونا معمولا به لمس ناحیه پوست حساس است که با فشار ناحیه مبتلا، درد تشدید می‌شود.

این نوع درد معمولا با تغییر وضعیت از حالت نشسته به ایستاده تشدید می‌شود که عمدتا در معاینه پزشک درد در ناحیه عمقی کمر بیشتر احساس می‌شود.

درد  کلیه از ناحیه زیر دنده‌ها شروع می شود و با انجام آزمایش و سونوگرافی پزشک به تشخیص قطعی می‌رسد.

 در افرادی که دچار یبوست مزمن هستند دردهای کمری شیوع بیشتری دارد، بسیاری از دردهای کمری در مبتلایان به یبوست مزمن با درد  کلیه اشتباه گرفته می شود.

در 90 درصد موارد تشخیص قطعی علل کمر درد با انجام معاینه و شرح حال دقیق از بیمار توسط پزشک امکان پذیر است، بنابراین افراد باید هرگز نگرانی به خود راه ندهند و با ایجاد دردهای کمری از مشکلات  کلیه هراسی نداشته باشند.

منبع: سلامت نیوز

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonمشاوره و تماس