درد پهلو و کمر درد

[sbu_post_image]

در بيشتر مواقع دردهاي کمر ناشي از گرفتگي بافت نرم عضلات، دردهاي مربوط به ستون فقرات به دليل ضربه، حمل بار سنگين، بدنشستن‌هاي طولاني و … است. بيمار ممکن است اين درد را در ناحيه کليه‌ حس کند که پس از مدتي خود‌به‌خود برطرف مي‌شود ولي در تشخيص‌هاي افتراقي بايد اين نکته را در نظر بگيريم که کليه‌ها هم مي‌توانند باعث درد ناحيه پهلو شوند. گاهي اين دردها در بيماري که سابقه سنگ کليه دارد، با درد شديد ناحيه پهلو همراه است.

هنگام بروز دردهاي کليوي، فقط درد مطرح نيست بلکه علايمي همچون تکرر ادرار، تغيير رنگ ادرار، رنگ قرمز ادرار در افرادي که سنگ کليه دارند و… نيز ديده مي‌شود.

ممکن است دردها به دليل بيماري‌هاي کليوي ناشي از کشيدگي کپسول کليه که دور کليه قرار دارد، باشد. تاکيد مي‌کنم، شايع‌ترين دردهاي پهلو به دليل گرفتگي‌هاي عضلاني و دردهاي ناحيه کمر است اما از آنجا که سلامت کليه‌ها اهميت زيادي دارد و عدم پيگيري اين دردها ممکن است باعث تشخيص و درمان ديرهنگام بيماري اين عضو حياتي شود، توصيه مي‌کنيم حتما به يک پزشک مراجعه کنيد تا بررسي‌هاي لازم مانند آزمايش ادرار، سونوگرافي از کليه‌ها و مجاري ادراري و… انجام شود.

منبع: ایران سلامت

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان