درد کلیه و کمردرد

[sbu_post_image]

اشتباه گرفتن درد کمر و کلیه، یک اشتباه رایج است که با انجام حرکات فیزیکی به راحتی قابل تشخیص است.

محل برخورد پشت، ستون مهره‌ها و دنده آخر یعنی دنده دوازدهم جایی است که کلیه در آن قرار می‌گیرد از طرفی این نقطه محل بروز دردهای کمری نیز محسوب می‌شود و از این رو بسیاری از افراد، مشکلات کلیوی را با مشکلات مفصلی اشتباه می‌گیرند. حرکات فیزیکی، تشدید‌ کننده دردهای کمری هستند در حالی که ورزش یا حرکاتی مانند خم شدن تاثیری بر دردهای کلیوی نخواهد داشت.

هرچند گرم کردن بدن از طریق نرمش کمی درد کلیه را بهبود می‌بخشد ولی تفاوت اثربخشی آن نسبت به دردهای کمر قابل تشخیص است. تاثیر سرما و گرما بر میزان درد عامل دیگری برای تشخیص درست سرمنشا درد است. افرادی که از دردهای استخوانی یا مفصلی رنج می‌برند در صورت قرار گرفتن در معرض باد کولر، دچار درد شدیدی می‌شوند در حالی که این عوامل بر روی دردهای کلیوی بی‌تاثیر است.

منبع: خبر فارسی

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان