درمان سرطان پروستات

[sbu_post_image]

درمان سرطان پروستات با چسب دارویی پوستی

روش های درمانی مختلفی برای سرطان پروستات پیشرفته وجود دارد.این درمان ها عبارتند از: جراحی، پرتودرمانی، شیمی درمانی و ترکیبی از این درمان ها.

چسب دارویی پوستی روشی ایمن و ساده تر از روش های درمانی فعلی برای درمان سرطان پروستات است.چسب های دارویی پوستی که وظیفه آنها رساندن هورمون استروژن به خون است، می توانند در مقایسه با روش های کنونی درمان سرطان پروستات، موثرتر باشند.

یکی از روش های اصلی در درمان بیماری سرطان پروستات، تزریق یک نوع ماده شیمیایی است که سطح تستوسترون را کاهش می دهد، اما در عین حال برای بیمار عوارضی جانبی هم دارد.

متخصصان انگلیسی با مقایسه ۲۵۴ بیمار که دو روش درمانی متفاوت تزریق و چسب های دارویی پوستی در آنان مورد استفاده قرار گرفت، دریافتند که این چسب ها به مراتب روشی ایمن تر هستند.

پزشکان با بیان اینکه دو هورمون استروژن و تستوسترون از نظر شیمیایی با یکدیگر شباهت دارند، اظهار داشتند: افزایش سطح استروژن در بدن می تواند میزان تستوسترون تولید شده را کاهش دهد و رشد سرطان پروستات را تا حدودی متوقف سازد. انجام مطالعات در مدت زمان بیشتری لازم است تا در مورد جایگزینی این چسب های دارویی با تزریق های هورمونی به قطعیت برسیم.

سرطان پروستات به آهستگی رشد و پیشرفت می کند و ممکن است تا مدتها علامتی نداشته باشد . در مرحله پیشرفته علائم انسداد مجرای خروجی مثانه و میزراه ، علائم انسداد میزنای و بالاخره ادرار خونی یا ادرار چرکی ممکن است ظاهر شود .

منبع : تبیان

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان