درمان سرطان پروستات

[sbu_post_image]

یافته‌های جدید در درمان سرطان پروستات

محققان دانشگاه “كوئینزلند” به تازگی دریافته‌اند كه تركیبات موجود در نوعی قارچ به میزان صددرصد از بروز سرطان پروستات جلوگیری می‌كند.

به گزارش مجله علمی مجموعه مقالات آمریكا، تركیبات موجود در قارچی موسوم به “دُم بوقلمون” قادر است به میزان صددرصد از بروز سرطان پروستات جلوگیری كند.

جالب است كه محل رشد این قارچ فقط در آسیاست.

محققان دانشگاه “كوئینزلند نشان داده‌اند كه قارچ دُم بوقلمون حاوی تركیباتی به‌نام پی اس پی است كه سلول‌های بنیادی سرطان پروستات را مورد حمله قرار می‌دهند و گسترش سلول‌های سرطانی را متوقف می‌كنند.

دانشمندان از سال‌ها قبل به خواص ضدسرطانی این قارچ كاملاً واقف بودند ولی تحقیقات اخیر حاكی از توقف حتمی سرطان پروستات در صورت وجود تركیبات این گیاه است.

سالانه حدود سه هزار مرد در استرالیا بر اثر ابتلاء به این بیماری مهلك جان خود را از دست می دهند.

دانشمندان امیدوارند كه با استفاده از تركیبات موجود در قارچ دُم بوقلمون و ساخت داروهای مكمل با استفاده از آن، این بیماری را مهار كنند.

منبع : تبیان

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان