رابطه انزال زودرس و اعتماد به نفس

images?q=tbn:ANd9GcS K6KGktiz2a1xN8CCCF4w eIHVcgh1ZAlwtrRsro2D04YpNfg

 

انزالی كه كمتر از 2 دقیقه و بدون كنترل شخص روی دهد را انزال زودرس می گویند. این مساله می تواند موجب نارضایتی جنسی در دو طرف شود و اضطراب ناشی از این مشكل را تشدید کند. اغلب این افراد دچار مشكل عصبی می شوند و از این مشكل خود بسیار شرمگین و ناراحت هستند. این افراد مضطرب هستند و از اینكه نمی توانند تماس جنسی موفقی داشته باشند در رنج و عذاب به سر می برند.

این اضطراب می تواند سبب تشدید مشكل فوق شود. شرطی شدن، عوامل فرهنگی، ازدواج های پرتنش، همچنین تجربه جنسی كم در اوایل ازدواج، عوامل روانی، مصرف مواد، برخی عوامل پزشكی و… می توانند موجب انزال زودرس شوند. تكرار این مساله و سركوفت زدن های احتمالی از طرف شریك جنسی، موجب بروز اختلال در عزت نفس فرد شده و آن را دچار اشكال می کند. اعتماد به نفس پایین نیز می تواند موجب تشدید مجدد انزال زودرس شود.

این اعتماد به نفس در موفقیت ها تقویت می شود و در شكست ها و ناكامی ها افول می كند. بنابراین این 2 مساله انزال زودرس و اعتماد به نفس می تواند رابطه تنگاتنگی داشته و موجب تقویت یا افول یكدیگر شوند چرا كه یكی از عوامل مهم و موثر در انزال زودرس، عدم اعتماد به نفس برای شروع یا اداره كردن خوب یك رابطه جنسی است.

 ممکن است حس کنید از رابطه زناشویی تان لذت نمی برید و علت آن را انزال زودرس بدانید اما مشکل انزال زودرس حالتی تعریف شده است و به انزال غیرقابل كنترلی گفته می شود كه مكرر و بر خلاف میل شخص و بدون كنترل، قبل از نزدیكی یا مدت زمان بسیار كمی پس از آن و با میزان تحریك كم و برخلاف میل فرد انجام می گیرد…

این مساله می تواند باعث نارضایتی جنسی در 2 طرف شود و اضطراب ناشی از این مشكل را تشدید كند. اغلب مبتلایان، دچار مشكل عصبی می شوند و احساس شرم و ناراحتی می كنند.

این افراد مضطرب هستند و از اینكه نمی توانند تماس جنسی موفقی داشته باشند، در رنج و عذاب به سر می برند. وقتی این اضطراب، به اضطراب اولیه افراد مبتلا اضافه می شود، مشكل را تشدید می كند.

در بیشتر موارد، انزال زودرس عامل یا دلیل خاصی ندارد. شرطی شدن، عوامل فرهنگی، ازدواج های پرتنش، تجربه جنسی كم در اوایل ازدواج، عوامل روانی، مصرف مواد، برخی عوامل پزشكی و… می توانند باعث انزال زودرس شوند.

تكرار این مساله و احتمال سرزنش همسر، می تواند فرد را دچار اختلال در عزت نفس كند. اعتمادبه نفس پایین نیز باعث تشدید انزال زودرس، به وجود آمدن سیكلی معیوب و تثبیت بیماری می شود. این اعتمادبه نفس در موفقیت ها تقویت و در شكست ها و ناكامی ها كم می شود بنابراین انزال زودرس و اعتمادبه نفس، رابطه تنگاتنگی دارند و همدیگر را تقویت یا تضعیف می كنند زیرا یكی از عوامل مهم و موثر در انزال زودرس، عدم اعتمادبه نفس برای شروع یا اداره  خوب یك رابطه زناشویی است.

منبع:روابط زناشویی

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان