رابطه جنسی و سلامتی

 

[sbu_post_image]

تاثیر رابطه جنسی بروی سلامتی

شواهد گویای این مطلب هستند که برخورداری از زندگی جنسی مداوم، فواید و مزایای بسیار زیادی را برای زوجین به همراه دارد. مقاله ای با نام “رابطه جنسی  همه چیز را آسان می کند” که در مجله سلامت مردان به چاپ رسید، 10 نمونه از فواید رابطه جنسی سالم را بیان می کند و شما را تشویق می نماید تا بیشتر با همسرتان معاشقه نمایید چرا که این امر هم برای جسم و هم برای روحتان مفید و حائز اهمیت می باشد.

1- تحرک

“فعالیت جنسی نمونه ای از فعالیت بدنی می باشد. اگر در طول هفته 3 مرتبه رابطه جنسی داشته باشید، سالانه به طور متوسط رقم 7500 کالری می سوزانید که این مقدار برابر است با 80 کیلومتر پیاده روی.

2- نفس عمیق

 یک شب معاشقه به راحتی می تواند میزان اکسیژن موجود در سلول ها را افزایش دهد و همچنین کمک می کند تا اندام ها و بافت های مختلف بدن در بهترین وضعیت خود قرار بگیرند.

3-ماهیچه و استخوان های قدرتمند

“هرگونه فعالیت بدنی سبب می شود تا میزان ترشح تستسترون در بدن افزایش پیدا کند.” همانطور که می دانید تستسترون سبب تحکیم بافت های ماهیچه و استخوانی در مردان می شود.

4-کاهش کلسترول

معاشقه مداوم، با پیروی از یک روند کاملاً آرام، کلسترول کل بدن را کاهش می دهد. این امر در حالی است که کلسترول خوب خون افزایش پیدا کرده و تنها کلسترول بد کاهش می یابد.

5- تسکین درد

“برقراری رابطه جنسی می تواند دردهای بسیار زیادی از جمله آرتروز، سردرد، و کوفتگی را از میان بردارد.” هورمون هایی که در پی تحریک جنسی و ارگاسم آزاد می شوند از خاصیت آرام بخش برخوارد بوده و تا حد بسیار زیادی می توانند از بروز درد جلوگیری نمایند.

6- DHEA — بـدون مـکـمـل

 یــکـی از مــکــمــل هــای غــذایـــی مــعــروف بــا نـــــام “dehydroepiandrosterone” حاوی هورمون هایی برای تقویت قوای جسمانی است. جالب است بدانید که این هورمون، به خودی خود در هنگام برقراری رابطه جنسی در بدن تولید می شود. “میزان DHEA در زمان ارگاسم و انزال به سه تا 5 برابر میزان خود در حالت عادی افزایش پیدا می کند.”

7- محافظت از پروستات

تحقیقات حاکی از این امر هستند که بیماری پروستات ممکن است به دلیل جریان های سیال بیش از اندازه در غدد، تشدید شود. انزال مکرر سبب می شود چنین جریان هایی از بدن فرد خارج شوند. زمانی که میزان تکرار این عمل کم یا زیاد می شود باید بیشتر مراقب باشید؛ چراکه تغییرات ناگهانی نیز منجر به ایجاد مشکلاتی برای پروستات می شوند.

8-کاهش استرس

رابطه جنسی  سالم و مشروع به عنوان یکی از مؤثرترین راههای کاهش میزان استرس در انسان ها به شمار می رود.”

9- عشق

 شما را متصل بهم نگه می دارد. نوازشی که از روی احساس و علاقه باشد، میزان آکسی توسین – – “هورمون پیوند دهنده”  خون را افزایش می دهد. این هورمون که از غده هیپوفیز ترشح می شود، خواست های جنسی شما را افزایش می دهد و موجب می شود تا علاقه بیشتری به برقراری رابطه های جنسی مکرر پیدا کنید.

10- هورمون های طبیعی

” معاشقه مکرر سبب میشود تا میزان استروژن در خانم ها افزایش پیدا کند، به همین دلیل کمتر به بیماری های قلبی دچار می شوند، و بافت های واژینال آنها قابلیت ارتجاعی خود را حفظ میکند.”

منبع : mardoman

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان