رابطه جنسی و کنترل بیماری ها

 

[sbu_post_image]

نقش رابطه جنسی در کنترل بیماری ها

فواید علمی داشتن رابطه جنسی سالم در هفت روز هفته

محققان با انجام مطالعات مختلف دریافتند داشتن رابطه جنسی سالم در هفت روز هفته دارای فواید علمی از جمله جلوگیری از سرطان , فشار خون , استرس و …می باشد که ۱۶ مورد از این فواید عبارتند از

۱- قلب سالم

رابطه جنسی از قلب شما محافظت می‌کند. دانشمندان انستیتوی نیوانگلند معتقدند مردانی که رابطه جنسی خوبی دارند، احتمال بیماری‌های قلبی-عروقی‌شان ۴۵ درصد کمتر است.

۲- کاهش درد

لذت باعث از میان رفتن درد می‌شود. اگر مبتلا به میگرن و درد در بدن هستید، رابطه جنسی یکی از راه‌حل‌های پیش روی شما است. دکتر جرج الریک معتقد است بیمارانی که رابطه جنسی دارند کمتر از درد آرتروز شکایت می‌کنند.

۳- ایجاد اعتماد و نزدیکی عاطفی می‌کند

رابطه جنسی باعث افزایش هورمون اکسیتوسین در بدن می‌شود که مسوول حس خوشبختی و عشق است. اگر احساس می‌کنید که رابطه‌تان در حال نابودی است یا اگر می‌ترسید که شریک زندگی‌تان شما را ترک کند، می‌توانید از رابطه جنسی برای حل این مشکلات کمک بگیرید.

۴- جلوگیری از سرطان

انزال با فاصله‌های زمانی نزدیک به هم شانس ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد. در یک پژوهش در کشور استرالیا، شانس ابتلا به سرطان در مردانی که ۲۱ بار در ماه انزال داشتند کمتر از دیگران است.

۵- کاهش استرس

اگر ورزش‌های هوازی استرس شما را کاهش نداده‌اند، رابطه جنسی این کار را برای شما خواهد کرد. در زمان رابطه جنسی، بدن شما دوپامین، اندورفین و اکسیتوزین ترشح می‌کند که با استرس مقابله و باعث شادی فرد می‌شوند. در تحقیقی که در مجله «Public Library of Science» به چاپ رسیده است، سه پژوهشگر با مطالعه بر موش‌ها به این نتیجه رسیدند که موش‌هایی که به لحاظ جنسی فعال‌تر هستند، کمتر از دیگران حالت اضطراب دارند.

۶- تمرین ورزشی بسیار خوب

رابطه جنسی یکی از انواع فعالیت‌های بدنی است و در زمان عشق ورزی تغییرات فیزیولوژیک در بدن مانند فعالیت ورزشی است که خود را به صورت بالارفتن ضربان قلب نشان می‌دهد. اگر سه بار در هفته و هر بار به مدت تنها ۱۵ دقیقه رابطه جنسی داشته باشید و در طول یک سال معادل ۷۵۰۰ کالری یا دویدن به مسافت ۱۲۰ کیلومتر انرژی مصرف کرده‌اید.

۷- از فشار خون بالا جلوگیری می‌کند

در آغوش گرفتن و رابطه جنسی می‌تواند فشار خون شما را کنترل کند. تحقیقات پژوهش‌گران دانشگاه پریزلی این مساله را تایید می‌کند.

۸- تقویت عضلات

رابطه جنسی باعث تقویت عضلات شما می‌شود.

۹- محافظت از پروستات

بیشتر مایعی که از آلت مردان خارج می‌شود در پروستات تولید می‌شود. انزال منظم باعث تخلیه پروستات و حفظ بهداشت آن می‌شود تا شما در سنین بالا پروستاتی سالم داشته باشید.

۱۰- خواب بهتر

پس از “ورزش عاشقانه”، شما به خواب خوشی فرو می‌روید. افزایش ضربان قلب منجر به احساس آرامش و خستگی می‌شود که شما را به خواب فرو می‌برد. این مساله در مردان پس از انزال بیشتر مشهود است.

۱۱- کنترل پریود در زنان

رابطه جنسی با کاهش استرس، زمان‌بندی پریود زنان را بهبود می‌بخشد. استرس یکی از دلایل مهمی است که در پریود زنان وقفه می‌افتد.

۱۲- از افتادگی آلت جلوگیری می‌کند

۵۰ درصد مردان بالای ۴۰ سال از افتادگی آلت ناشی از عدم نعوظ رنج می‌برند. بسیاری از مردان جوان نیز از این حالت در هراسند. بهترین روش برای درمان این مشکل، رابطه جنسی است که باعث جریان خون در آلت مرد می‌شود که باعث سالم ماندن آن است.

۱۳- زندگی طولانی‌تر

قلب سالم، عضلات قوی، گردش بهتر اکسیژن در بدن و شادمانی برخی از فاکتورهای مهم در طول عمر هستند. تحقیقی که در مجله «British Medical» منتشر شده نشان می‌دهد مردانی که رابطه جنسی مرتبی دارند، معمولا دو برابر مردانی که به ندرت رابطه جنسی داشته‌اند، زندگی می‌کنند.

۱۴- انزال سالم‌تر

داشتن رابطه جنسی به صورت معمول، باعث ساختن اسپرم‌های نو در بیضه‌ها می‌شود. عدم انزال در درازمدت می‌تواند منجر به صدمه به DNA اسپرم شود.

۱۵- ایمنی بدن شما را بهبود می‌بخشد

رابطه جنسی سالم راه حلی است برای جلوگیری از سرماخوردن و دیگر بیماری‌ها. ایموگلوبین آ با افزایش تعداد رابطه جنسی افزایش می‌یابد.

۱۶- باعث می‌شود شما جوان‌تر به نظر بیایید

یک پژوهشگر اسکاتلندی از بیمارستان سلطنتی ادینبورو می‌گوید ۳ بار رابطه جنسی در هفته می‌تواند باعث شود شما ۱۰ سال جوان‌تر به نظر بیایید.

منبع : zirrag12

 

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان