سندرم اورترال در زنان

[sbu_post_image]

سندرم اورترال در زنان

 اورتریت :

غالباًدر افراد فعال از نظر جنسی و معمولاً در مردان رخ می دهد . علائم این عفونت شامل درد در هنگام ادرار و سوزش حین ادرار کردن هستند و عموماً مقداری ترشح نیز در مجرای پیشابراه وجود دارد .تشخیص آزمایشگاهی شامل رنگ آمیزی گرم ترشحات پیشابراه که در اغلب مردان مبتلا به سوزاک علت اورتریت را مشخص می کند .

علایم سندرم اورترال در زنان

تظاهرات بالينى بيماران معمولاً با اورتريت علامت‌دار، عمدتاً سوزش ادرار و پيوري، مراجعه مى‌کنند.

 علت سندرم اورترال در زنان

اتيولوژى اين سندرم توسط .N گونوره و .C تراکوماتيس و HSV ايجاد مى‌شود.

 تشخیص سندرم اورترال در زنان

تشخيص اشريشياکولى يا ساير پاتوژن‌هاى شايع اداراى به مقدار ۱۰ به توان ۲ يا کمتر در ميلى‌ليتر در کشت ادرار وجود دارند. جوان بودن، وجود بيشتر از يک شريک جنسي، وجود يک شريک جنسى جديد، يا وجود سرويسيت موکوسى چرکى (MPC) همراه، بيانگر منشاء آميزشى بيمارى است.

در بیمار مبتلا به سندرم اورترال اگر به تجویز آنتی بیوتیک ها پاسخ دهد باید سیر درمان وی راکامل کرد در غیر اینصورت اگر علائم پیوری پا برجا بماند باید بیمار تحت درمان ۷ تا۱۰ روزه با تتراسیکلین قراربگیرد .

منابع :ویستا و تاجیک

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان