سوند ادراری

سوند جدیدی با نام سورینات

کارآزمایی‌های بالینی روی محصول جدید شرکت تجهیزات پزشکی «یوروولو» آغاز شد. این محصول که در واقع نوعی کاتتر ادراری است، سورینات (Surinate) نام گرفته است و در درمان مردان مسن مبتلا به اوروپاتی‌های انسدادی به کار خواهد رفت.

کارآزمایی‌های بالینی روی سورینات در چهار مرکز (نیوجرسی، بوستون و ویرجینای آمریکا و وندربیلت هلند) صورت خواهند گرفت. دکتر «هومن» در مورد ویژگی‌های این سوند گفت: «در داخل این سوند ادراری یک دریچه مغناطیسی قرار گرفته تا این امکان را فراهم کند که جلوی خروج ادرار را بگیرد و ادرار را در مثانه جمع کند و سپس هر زمان که بیمار تمایل داشته باشد، دریچه را باز کرده و آن را تخلیه کند.»

«به این ترتیب سیکل‌های طبیعی پر شدن و تخلیه ادرار برای بیمار فراهم می‌شود و بیمار می‌تواند از طریق یک مگنت تخلیه ادرار خود را تنظیم نماید.»

منبع : neurologists

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

مطالب مرتبط

مشاوره و تماس
×مشاوره رایگان