سوند ادراری

[sbu_post_image]

سوند جدیدی با نام سورینات

کارآزمایی‌های بالینی روی محصول جدید شرکت تجهیزات پزشکی «یوروولو» آغاز شد. این محصول که در واقع نوعی کاتتر ادراری است، سورینات (Surinate) نام گرفته است و در درمان مردان مسن مبتلا به اوروپاتی‌های انسدادی به کار خواهد رفت.

کارآزمایی‌های بالینی روی سورینات در چهار مرکز (نیوجرسی، بوستون و ویرجینای آمریکا و وندربیلت هلند) صورت خواهند گرفت. دکتر «هومن» در مورد ویژگی‌های این سوند گفت: «در داخل این سوند ادراری یک دریچه مغناطیسی قرار گرفته تا این امکان را فراهم کند که جلوی خروج ادرار را بگیرد و ادرار را در مثانه جمع کند و سپس هر زمان که بیمار تمایل داشته باشد، دریچه را باز کرده و آن را تخلیه کند.»

«به این ترتیب سیکل‌های طبیعی پر شدن و تخلیه ادرار برای بیمار فراهم می‌شود و بیمار می‌تواند از طریق یک مگنت تخلیه ادرار خود را تنظیم نماید.»

منبع : neurologists

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان