علل ناتواني جنسي

 

[sbu_post_image]

ناتواني جنسي به دلايل عروقي، عصبي يا رواني مي تواند اتفاق بيفتد. در صورت تصادف يا صدماتي که به ناحيه ي عانه وارد مي شود، گاهي بريدگي اعصاب صورت مي گيرد و در برخي موارد هم پس از اعمال جراحي داخل لگن اعصاب جنسي بريده مي شوند که اين اتفاقات مي تواند موجب ناتواني جنسي از نوع عصبي شود. در ناتواني جنسي به دلايل عروقي يا شرياني، بدن فرد توانايي خون رساني کافي را به اندام هاي تناسلي ندارد، مانند افراد ديابتي يا افرادي که آسيبي به ناحيه ي عانه آنها وارد شده و اين آسيب باعث قطع شريان مي شود يا وريد آنها خون را از آلت تناسلي مي دزدد. اين حالت در بعضي از افراد به صورت مادرزادي وجود دارد. در ناتواني جنسي رواني برخي از زمينه هاي اضطراب و بيماري هاي ويژه ي رواني مي توانند باعث اختلال در آلت تناسلي شود.
دسته يي ديگر از افراد که شامل اين سه دسته نمي شوند، به علت مصرف داروهايي مانند داروهاي ضد فشار خون يا ساير داروهاي مورد استفاده در بيماري هاي اعصاب و روان، دچار اختلال در عملکرد جنسي مي شوند.

 منبع : راسخون

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان