مشکل های پروستات

[sbu_post_image]

تقریبا نیمی از مردان بالای 50 سال دارای پروستات بزرگی هستند . البته غده پروستات خوش خیم است سرطان  پروستات بیشتر بعد از سن65 سالگی  است. پروستات بزرگ می تواند منجر به تکرر دفع ادرار و کاهش نیروی دفع ادرار شود.

آزمایشات نشان داده مردهایی که دانه نخل خرما مصرف کرده اند تجربه بهبود در پروستات را داشته اند .دانه نخل خرما برای محدود کردن مشکل موثر تر است .همچنین Pygeum از درخت افریقایی هم در بهبود علائم بزرگی پروستات موثر است.

اثرات ترکیبات گیاهی با استروژن،ایزوفلاون که در حبوباتی همچون ،سویا پیدا شده اند در کاهش بزرگی پروستات موثرند و از آنجایی که مردان هنگ کنگی بیشتر از مردان غربی مصرف می کنند میزان پروستات آنها نسبت به مردان غربی کمتر است.

موادی که خطر سرطان پروستات را کاهش می دهند شامل carotenoids ،که شامل lycopene, alpha carotene, beta carotene, , ، zeaxanthin , lutein   carotenoid-rich carotenoid-rich foods مثل کدو تنبل اسفناج،هنوانه، و در نهایت مصرف رژیم غذایی پر از میوه های رنگارنگ و سبزیجات میزان ریسک سرطان پروستات را کاهش می دهد.

 ریزش مو

ریزش مو برای بسیاری از مردها خیلی اهمیت دارد علاوه بر وراثت ،عوامل مختلف دیگری مثل بیماری،کاهش وزن سریع رژیم غذایی بد،کمبود ویتامین ،استرس ،میتوانند ریزش مو را افزایش دهد .

توجه:لطفا توجه داشته باشید که ریختن مقدار مو در حمام علت ریزش مو نیست ریختن مو 50 تا 100مو در روز طبیعی است .

اسیدهای چرب اصلی باعث بهبود رشد مو می شوند و از خشک شدن آن جلوگیری می کنند .

سویا ممکن است به کاهش ریزش مو کمک کند . نه تنها نوع طاسی مردها را متوقف می سازد ،بلکه رشد پروستات را کاهش می دهد.

رژیم غذایی بسیار مهم است برای مثال غذاهای گوگرد دار مثل تخم مرغ ،ماهی،سیر برای رشد مو مفید هستند .
علت ریزش مو ممکن است ضعف بدن باشد و رژیم غذایی گوشت،ماهی ،شیر ،و سایر غذاهای پروتئین دار توصیه شده اند،غفلت از گروهی از غذاها ممکن است باعث کاهش مو شود همین اتفاق در مورد کاهش پروتئین نیز می افتد و در اثر کمبود زیاد پروتئین اثر ریزش مو شدید تر می شود .

منبع : سیمرغ

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان