مصرف کافئین و بی اختیاری ادرار در مردان

مصرف کافئین و بی اختیاری ادرار در مردان

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید، میزان کافئین موجود در دو فنجان قهوه می تواند به بی اختیاری ادرار در انسان منجر شود.تخمین زده شده است که 85% از آمریکایی ها به طور منظم از کافئین استفاده می کنند که این دریافت هم از طریق نوشیدنی هایی مثل قهوه، چای، نوشابه و هم از طریق مواد غذایی مثل آبنبات، شیرینی و بستنی های حاوی شکلات می باشد.

در این مطالعه حدود 4 هزار نفر شرکت داشتند. پژوهشگران میزان دریافت کافئین و میزان شیوع بی اختیاری ادراری را در این مردان مورد بررسی قرار دادند. به طور متوسط مردان در این مطالعه 169 میلی گرم کافئین در روز دریافت می کردند که کمی بیشتر از 125 میلی گرم کافئین موجود در یک فنجان قهوه است.

 حدود 13% از شرکت کننده ها بی اختیاری ادرار را گزارش کردند البته تنها در 5/4% از آنها این مشکل به صورت متوسط یا شدید وجود داشت که به صورت بیش از چند قطره ادرار در طول دوره یک ماه تعریف می شود. بررسی های بیشتر نشان داد مردانی که بیش از 234 میلی گرم کافئین در روز دریافت می کنند 72% خطر بیشتری برای ابتلا به بی اختیاری ادرار دارند و افرادی که بیش از 392 میلی گرم کافئین در روز دریافت می کنند با خطری بیش از دو برابر مواجه اند.بر اساس این مطالعه افرادی که مشکلات بی اختیاری ادرار دارند باید روند مصرف کافئین خود را تغییر دهند.

منبع: پزشک شما

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان