ناتوانیهای جنسی

 

[sbu_post_image]

مردی که از لحاظ جنسی سرد می باشد ممکن است هنگام مقاربت، کاملاً قادر باشد و بتوان عمل جنسی را انجام دهد، فقط اشتهای جنسی او کم بوده و می تواند ماه ها بدون لذت جنسی به سر برد. ولی مرد ناتوان ممکن است میل جنسی شدید و مداومی داشته باشد ولی قدرت نعوظ نداشته و یا اگر دارد نمی تواند آن قدر خود را نگه دارد تا دخول انجام گیرد. توانایی جنسی مرد روی هم رفته مربوط به قدرت میل جنسی یا قدرت نعوظ و بالأخره قدرت نگه داری نعوظ برای مدت کافی می باشد. اگر میل جنسی مرد کم باشد یا نتواند نعوظ کند و یا زود انزال شود، به اشکال می تواند در زندگی زناشویی ارتباط مطلوب و طبیعی به وجود آورد.
در بعضی از موارد، ناتوانی جنسی معلول کمبود هورمون ها، اختلالات موضعی اعضاء تناسلی یا عوامل سرشتی دیگری که منجر به کمبود احتیاجات و قدرت جنسی مرد می شوند می باشد. در خیلی از موارد، چه در مردها و چه در زن ها، ناتوانی جنسی ریشه های روحی دارد. افکار دوران کودکی، تعلق زیاد به مادر، ترس و اضطراب، کشمکش های روحی، مزاج عصبی، علاقه به جنس موافق و علل روحی دیگر ممکن است سبب ناتوانی جنسی در مرد شوند. عده ای تصور می کنند که عدم تناسب دستگاه تناسلی علت عمده ناسازگاری های جنسی می باشد در صورتی که این طور نبوده و فقط در موارد استثنائی ممکن است سبب اشکالات عضوی در مقاربت و یا عدم توازن جنسی شود.
شایان ذکر است که ضعف جنسی قابل درمان است ولی باید تحت نظر اطبای حاذق و ورزیده انجام گیرد؛ زیرا درمان بر حسب علت و ماهیت عارضه فرق می کند. توجه به اختلالات سرشتی، تجویز هورمون ها و ویتامین های مختلف، درمان موضعی اختلالات دستگاه تناسلی، درمان به وسیله جریان الکتریک و سایر درمان های طبی، گاهی مؤثر واقع می شوند. در بعضی موارد این درمان ها بی اثر بوده و باید به درمان های روانی متوسل شد.

منبع : راسخون

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان