وازکتومی توبکتومی

وازکتومی

2Q==

در بين تمام روش هاي پيشگيري از بارداري ، وازكتومي تنها روش دائمي ويژه مردان است يعني در صورتي كه تمام مراحل خدمت وازكتومي بدرستي پيگيري شود ، مادام العمر نيازي به استفاده از هيچ روش پيشگيري از بارداري نمي باشد ( زن و شوهر ديگر لازم نيست تا پايان عمر ، ازهيچ روشي استفاده نمایند ) .

تکنیک ها و نحوه عمل وازکتومی

وازكتومی عبارت است از قطع لولة منی‌بر در مرد كه با عمل جراحی ساده و مطمئنی در مدتی كوتاه انجام می‌شود. این روش آسان‌ترین و مؤثرترین روش پیشگیری از بارداری است كه به‌تازگی با عملی بسیار ساده و بدون استفاده از تیغ جراحی صورت می‌گیرد و نیازی به بخیه‌زدن ندارد . معمولا در مطب پزشک یا در کلینیک انجام می گیرد. در حین عمل فرد هشیار می باشد . معمولا کمتر از 20 دقیقه بطول می انجامد .

 توصیه های قبل از وازکتومی

1.استحمام نمایید.

2. موهای ناحیه تناسلی و بیضه ها را تراشیده و آنرا تمیز نمایید.

3. یک شورت تنگ یا مایو همراه داشته باشید.

توبکتومی

 همچنین با این کار، از رسیدن اسپرم به لوله رحم و ایجاد لقاح جلوگیری می‌ شود.

بستن لوله های رحمی در زنان

روش های جراحی مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که دراین روش ها لوله رحم بریده، سوزانده و یا با استفاده از یک حلقه، کلیپس یا نوار بسته می ‌شود.

روش جراحی بستن لوله ها

بستن لوله ‌های رحم در خانم ها یک عمل جراحی نسبتا ساده می ‌باشد و این کار را می‌ توان هم با استفاده از بیهوشی عمومی ‌‌و هم با استفاده از بی حسی موضعی انجام داد.
دو روش جراحی که امروزه بیشتر از آن ها استفاده می ‌شود عبارتند از: مینی لاپاراتومی‌ و لاپاراسکوپی .

سایر روش های جراحی برای بستن لوله‌ های رحم شامل لاپاروتومی‌، کولپوتومی‌، کولدوسکوپی، هیستروسکوپی و هیسترکتومی ‌می ‌باشد. هر کدام از این روش ها دارای معایب و مزایایی می‌ باشند.
شما می ‌توانید با مشورت با پزشک تان بهترین روش را برای بستن لوله‌ ها انتخاب نمایید.

توبكتومی مناسب بر این افراد

 * خانم هایی كه بارداری برای سلامت و جانشان خطرناك است.

* زوج هایی كه به هیچ وجه قادر به استفاده از سایر روش های پیشگیری از بارداری نیستند.

 * زوج هایی كه به هیچ وجه تمایل به بچه دار شدن ندارند.

منبع:پرشین پرشیا  آکا ایران

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان