ورزش کگل و تقویت عضلات

images?q=tbn:ANd9GcRkzw4XytVmX1mjrM3WOnFmeuX3ERKubVh z7SUoWiSakYQc1zPnA

اهمیت ورزش های كگل

این ورزش ها به بهبود بسیاری از مشكلات پس از زایمان كمك می كنند. تحقیقات نشان داده است كه زنانی كه در طول حاملگی بطور مرتب این ورزش ها را انجام می دهند بهتر می توانند پس از زایمان بی اختیاری را كنترل كنند. حتی در صورتیكه این ورزش ها در زمان حاملگی انجام نشوند ولی به فاصلی كوتاهی پس از زایمان شروع شوند، باز هم می توانند در كاهش بی اختیاری كمك كننده باشند. همچنین بكارگیری همیشگی این روش می تواند در كاهش بی اختیاری در سنین بالا نیز كمك كننده باشد.

ورزش های كگل همچنین سبب افزایش جریان خون ناحیه راست روده و در نتیجه كاهش احتمال ایجاد هموروئید شده و به ترمیم پرینه (محل بین سوراخ مهبل و مقعد) بعد از اپیزیوتومی (برشی كه در زایمان طبیعی روی ناحیه پرینه داده می شود)  یا پارگی كمك می كند. این ورزش ها همچنین به جمع شدن مجدد بافت مهبل كه پس از زایمان طبیعی اندكی شل می شود كمك كرده و به این شكل بر زندگی جنسی زوج ها نیز مؤثرند.

چگونگی انجام ورزش های كگل

برای انجام این ورزش باید عضلات دور مهبل و مقعد را سفت كنید (درست مثل زمانی كه می خواهید جلوی جریان ادرار را بگیرید) و 8 تا 10 ثانیه نگهدارید و سپس آزاد كنید. البته این كار را هنگام ادرار كردن انجام ندهید بلكه اگر فقط می خواهید درستی انجام آن را كنترل كنید برای یك لحظه موقع ادرار كردن امتحان كنید. یك راه دیگر برای اطمینان از اینكه عضلاتی را كه منقبض می كند همان هایی هستند كه باید باشند این است كه انگشت را در درون مهبل قرار داده و عضلات را منقبض كنید. اگر روی انگشتتان احساس فشار كردید معلوم است كه ورزش را بصورت صحیح انجام می دهید. شكم و عضلات نشیمن نباید هنگام انجام ورزش های كگل حركت كنند.

انجام ورزش کگل و رابطه جنسی

 وقتی که شروع به انجام تمرینات خود کردید و توانستید تفاوتها را احساس کنید، دفعه بعد که با زنتان آمیزش دارید، بدون حرکت، آلت خود را درون واژن او نگهدارید . بجای اینکه مثل همیشه خود را عقب و جلو ببرید، اینبار فقط ماهیچه PCرا جمع و آزاد کنید.
 اگر او هم تمریناتش را خوب انجام داده باشد، هر دوی شما میتوانید این عمل را متقابلا روی یکدیگر انجام دهید و ضمن اینکه شما احساس می کنید واژن زنتان آلت شما را در آغوش می گیرد، او هم احساس می کند شما دارید به مرکز Gضربه می زنید و باور کنید هر دوی شما از لذتی بی اندازه برخوردار خواهید شد

منبع:دکتر سلام

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان