بي اختياري ادراري در زنان

[sbu_post_image]

مشکلات ادراری بانوان

بي اختياري ادراري در زنان و روش های تشخیص و درمان :


اگر شما بانوي محترم باسرفه،عطسه،خنديدن و يا ورزش و هر گونه فعاليت فيزيكي دچار بي اختياري و نشت ادرارمي شويد و يا اگر با پر شدن مثانه دچار حالت اضطراب و ترس از ريزش و بي اختياري ادراري مي شويد مطالعه اين مقاله به شما كمك ميكند نوع بي اختياري ادراري و نحوه درمان آن را بدانيد.
آيا مي دانيد بي اختياري ادراري در زنان مسئلهاي است كه ميليون ها زن در جهان به آن مبتلا هستند و اكثريت اين بيماران به علت شرم و حيا اين مشكل خود را با كسي مطرح نمي نمايند.آيا مي دانيد بسياري از بي اختياريهاي ادراري خفيف يا شديد با درمان سرپايي نيز قابل درمان هستند؟

علل بياختياري ادراري اغلب ضعف عضلات كف لگن به علت حاملگي متعدد،زايمان هاي دشوار و يايائسگي مي باشد.علت هاي ديگر چون عفونت هاي ادراري و واژينال و يا يبوست به طورموقت و گذرا نيز سبب بي اختياري ادراري مي شود.

انواع بي اختياري ادراری:


1-بي اختياري ادراري همراه با فوريت است كه بيمار به محض احساس ادرار دچار ريزش ادرار ميشود و قادر به كنترل ادرار تا رسيدن به دستشويي نمي باشد.

اين نوع بي اختياري در كودكان و دختر بچه ها نيز شايع است.

2- بي اختياري ادراري،بي اختياري كامل ادرار در تمام ساعات شبانه روز در خواب و بيداري است كه فرد اصلااحساس دفع ادرار ندارد و مدام بي اختياري دارد.

3-بي اختياري ادراري بي اختياري استرسيStress Urinary Incontinencyاست كه شايع ترين بي اختياري ادراري كه بيمار با سرفه،عطسه،خنديدن،دويدن،ورزش كردن و وزنه سنگين بلند كردن دچار بي اختياري و نشت ادراري مي شود كه اغلب اين افراد كساني هستند كه پس از حاملگي و يا زايمان ويا يائسگي دچار اين نوع بي اختياري ادراري مي شوند.در دوران يائسگي به علت فقدان هورمون استروژن اين وضعيت بسيار شايع است و روزانه تعداد زيادي از خانم هاي يائسه با اين نوع بي اختياري ادراري به مطلب مراجعه مي كنند.

تشخيص بي اختياري ادراري  :


نوع بي اختياري ادراري مهم ترين مسئله در درمان موفق است.اگر شما به پزشك ارولوژيست مراجعه كرده وعلائم تان را كاملا به پزشك توضيح دهيد،او مي تواند با تست هاي مختلف از جمله  نوار مثانه نوع بي اختياري ادراري شما و درمان آن را مشخص كند و علت ايجاد آن را نيز به شما توضيح دهد.

درمان بي اختياري ادراري  :

درمان مختلفي از قبيل درمان دارويي،درمانهاي فيزيوتراپي(تمرين عضلات كف لگن كه عضلات ضعيف را قوي مي سازد) و ديگر درمان هاي سرپایي و درمان هاي جراحي در موارد شديد بي اختياري شما را كاملا درمان مي كند.

منبع:رهجو

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان