دلالیل ناباروری در مردان و زنان

 

مراحل درمان ناباروری در مردان و زنان :

بايد دانست كه زن و مرد، در يك صورت، براي هميشه عقيم بوده و بايد از بچه‌دار شدن نااميد باشند و آن در صورتي است كه زن روي زهار خود (زير شكم) و مرد روي آلت خود (روي عانه) موي نداشته باشند.
در غير اين صورت (در صورت وجود موي) ايندو، استعداد باروري را دارند و عقيم نمي‌باشند و تنها موانعي موجب عدم باروري شده است. عوامل ناباروری مي‌تواند از اين قرار باشد:

1) ضعف اسپرم و تخمك

2) كمي تعداد اسپرم و تخمك

3 ) راه‌بندان در زهدان زن

4) انسداد لوله‌هاي رساننده‌ي اسپرم و تخمك

5) غلبه گرمي شديد كه موجب سوخته شدن اسپرم و تخمك مي‌شود.

6) سردي شديد كه موجب ناتوان شدن تخمك و اسپرم مي‌شود.

7) سردي شديد رحم زن كه نطفه را بارور نمي‌سازد، وجود عارضه‌هايي مثل عفونت و كيست در رحم و تخمدان زن،

8) كوچكي آلت مرد، كه اسپرم را به رحم نمي‌رساند

9) سوء مزاج زهدان و ….


گاهي هيچ يك از عارضه‌هاي فوق وجود ندارد و تنها علت عدم باروري، وجود نااميدي و استرس و اضطراب و غم و اندوه در زن مي‌باشد، مخصوصاً اگر موردي مبني بر وجود اشكال در امر باروري وجود داشته باشد، يا حرف و حديث ديگران و اطرافيان كه همين حالت رواني پريشاني كه به زن روي مي‌آورد مي‌تواند، مانع باروري وي شود، اگر چه هيچ اشكالي در دستگاه‌هاي زن و مرد وجود نداشته باشد. و تو بايد به اين نكته اهميت دهي.

يكي از عوامل ديگر نازايي و ناباروري در مرد و زن، اعمال پزشكي طب كلاسيك مي‌باشد. داروهاي قوي و بسيار مُضر و انواع آمپول‌ها، مخصوصاً، اعمال جراحي مثل بيماري واريكوسل، جراحي رحم، جراحي كيست و امثال اينها، كه خطر ناباروري هميشگي را به دنبال خواهد داشت، چرا كه در اعمال جراحي در نقاط حساس و پُرعصب و مويرگ، خطر قطع مويرگ و عصبهايي را كه به چشم نمي‌آيد و در طب كلاسيك اهميت ندارد، ولي در اصل عهده دار كاري در زمينه باروري را داراست، خواهد بود. و اين‌ گونه عارضه‌ها كه بر اثر دست كاري شدن و از حالت طبيعي بيرون آوردن عضو، روي مي‌دهد، معمولاً قابل جبران نخواهد بود.

منبع: سنت

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان