مشكلات كنترل ادرار در زنان

[sbu_post_image]

مشكلات كنترل ادرار درزنان

 از هر10 ‌زن، يك نفر دچار مشكلات كنترل ادرار است. شايعترين مشكل، بي اختياري ادرار است كه طي آن، ادرار به صورت ناخواسته خارج مي شود. اين حالت اغلب با زايمان در ارتباط است اما ممكن است علت ديگري هم داشته باشد. در حال حاضر، درمانهاي مؤثر بسياري براي بي اختياري ادرار در دسترس هستند. ناتواني كامل در ادرار كردن، كمتر شايع است اما هميشه نيازمند پيگيري پزشكي فوري است.

 
بررسي اوروديناميك

بررسي هاي اوروديناميك به اين خاطر انجام مي شود كه مشكلات كنترل مثانه مثل بي اختياري ادرار و ضعف جريان ادرار بررسي شود. به عنوان بخشي از اين بررسي، ممكن است از شما بخواهند كه مثانه پر شده خود را داخل توالت مخصوصي تخليه كنيد كه مي تواند ميزان جريان ادرار را ثبت كند. در برخي موارد، ردياب هايي در داخل مثانه و راست روده يا مهبل قرار داده مي شود كه مي توانند تغييرات فشار را شناسايي و ثبت كنند. اين ردياب ها، نموداري از تغييرات فشار موقع پر شدن و تخليه مثانه و يا مثلاً حين سرفه كردن رسم مي كنند. همچنين ممكن است در حين بررسي، پس از تزريق ماده حاجب به داخل مثانه، عكسبرداري از آن انجام شود.

منبع:نیلو

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان