ویتامین E و درمان سرطان پروستات

[sbu_post_image]

ویتامین E در درمان سرطان پروستات موثر نیست.

دانشمندان به تازگی اعلام کردند، ویتامین E و سلنیوم هیچ تاثیری در بهبود سرطان پروستات ندارند.

 پیشتر بررسی های انجام شده در زمینه سرطان پروستات از این امر حکایت داشت که شاید ویتامین E و ماده معدنی سلنیوم در درمان این بیماری موثر عمل کنند.
اما تحقیقات ۷ ساله محققان بر روی تاثیر موارد گوناگون در بهبود سرطان پروستان نشان می دهد، دو ماده معدنی سلنیوم و ویتامین E هیچ گونه تاثیر مثبتی در روند بهبود مبتلایان به سرطان پروستات نخواهند داشت.
گروهی از محققان موسسه تحقیقاتی ملی “سرطان” آمریکا طی یک سری پژوهش های گسترده نشان دادند نه تنها این دو ماده معدنی در بهبود بیماران مبتلا به سرطان پروستات نقشی ندارند بلکه حتی ممکن است باعث وخیم تر شدن وضعیت این دسته از بیماران نیز شوند.
در این مجموعه آزمایشات که با پشتیبانی مالی موسسه ملی سرطان آمریکا نیز انجام شدَ، بیش از ۳۵ هزار داوطلب شرکت داشتند.
این اولین باری نیست که بررسی های انجام شده در زمینه درمان انواع سرطان ها با بن بست مواجه می شود.
پیشتر نیز در دهه ۱۹۹۰ دانشمندان دریافته بودند که مکمل های بتا کاروتن علیرغم اینکه سال ها برای درمان سرطان ریه تجویز می شدند نمی توانند در درمان این نوع خاص از سرطان موثر باشند.

منبع : تبیان

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان