instagram
telegram
phone
سرطان مثانه
2 جولای 2013
بیماری پریاپیسم
2 جولای 2013

اورژانس اورولوژی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

افزایش میل جنسی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

post_image

بیماریهای اورژانسی اورولوژی

اورژانس تعریف مشخصی دارد؛ یعنی عارضه‌ای كه باید در كوتاه‌ترین زمان ممكن به آن رسیدگی شود. این زمان،زمان طلایی یا GOLDEN TIME دارد و اگر بعد از زمان طلایی مراجعه شود، متأسفانه هیچ كاری برای آن نمی‌توان انجام داد. اما متأسفانه اكثریت مردم از موارد اورژانسی خبر ندارند و نمی‌دانند چه بیماری‌هایی اورژانسی است. پس بیماریهای اورژانسی کاملا وابسته به زمان است.

 پیچش بیضه

بیضه ممکن است دور طناب بیضه که تامین کننده عروق بیضه است بپیچد.علامت آن درد شدید در ناحیه بیضه است كه به‌صورت ناگهانی به‌وجود می‌آید، ممكن است بیضه دچار بادكردگی هم بشود.علت آن این هیچ ربطی به حالت فرد در خوابیدن یا نشستن ندارد.بلکه خودبه‌خود اتفاق می‌افتد.گاهی ممکن است درد به‌علت ضربه خوردن حین بازی فوتبال یا عفونت باشد. اگر عفونت باشد به راحتی با آنتی بیوتیك درمان می‌شود.ولی اگر پیچش بیضه رخ داده باشد اگر چنین حالتی اتفاق بیفتد فرد باید به سرعت ظرف 2 یا 3 ساعت خود را به یك متخصص اورولوژی برساند حداكثر 6 ساعت زمان مراجعه به پزشك متخصص اورولوژی است. اورولوژیست با یك جراحی ساده، بیضه را سر جایش برگرداند. در غیر این صورت بعد از گذشت 6 ساعت بیضه دچار خون مردگی می‌شود و می‌میرد كه دیگر هیچ كاری برای درمان آن نمی‌توان انجام داد.

علت پیچش بیضه

علت عارضه پیچش بیضه به آناتومیك بیضه مربوط است.ممكن است به علت ناهنجاریهای بیضه و یا به‌صورت مادرزادی یك طرف بیضه سنگین‌تر باشد و كمتر از یك درصد پسران 10تا 20 ساله ممكن است با پیچش بیضه مواجه شوند. پیچش بیضه می تواند آسیب جبران ناپذیری باقی بگذارد یعنی باعث شود یك بیضه از بین رود. اگر بیضه از بین برود باید از بدن خارج شود ولی ممكن است به‌علت تغییراتی كه در بدن ایجاد می‌كند،سیستم ایمنی بدن را تحت‌تأثیر قرار دهد.در این صورت ممكن است از طریق خون و عكس‌العمل بدن،به بیضه طرف مقابل هم آسیب وارد شود که در اینصورت به عقیمی منجر میشود. كمتر از نیم درصد مردان ممكن است به این عارضه مبتلا شوند.

بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

افزایش میل جنسی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یکDid you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonبا ما در تماس باشید