طول آلت و حاملگی(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

post_image

اورژانس‌های اورولوژی مردان

اورژانس تعریف مشخصی دارد؛ یعنی عارضه‌ای که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن رسیدگی شود. این زمان،زمان طلایی یا GOLDEN TIME دارد و اگر بعد از زمان طلایی مراجعه شود، متأسفانه هیچ کاری برای آن نمی‌توان انجام داد. اما متأسفانه اکثریت مردم از موارد اورژانسی خبر ندارند و نمی‌دانند چه بیماری‌هایی اورژانسی است. پس بیماریهای اورژانسی کاملا وابسته به زمان است.

پریاپیسم

ماندن آلت در حالت نغوظ یک بیماری اورژانسی است که بسیار مهم است و اگر در زمان طلایی مراجعه نشود ممکن است منجر به ناتوانی جنسی دائمی فرد بشود به‌نحوی که مرد قدرت زناشویی خود را برای همیشه از دست بدهد،نام این بیماری «پریاپیسم» است.اگر بعد از گذشت ۱ ساعت از تماس جنسی آلت تناسلی مرد به حالت طبیعی باز نگردد شروع زنگ خطر است. اگر چنین شد بیمار تنها ۶ ساعت فرصت دارد تا برای درمان به پزشک اورولوژی مراجعه کند.
اگر بعد از این مدت وضعیت به حالت طبیعی برنگردد منجر به ناتوانی جنسی تا آخر عمر می‌شود و هیچ درمانی نیز نخواهد داشت. متأسفانه کمتر از یک درصد مردان از این مسئله مهم اطلاع دارند؛ به همین علت این بیماران معمولاً خیلی دیر به پزشک مراجعه می‌کنند که دیگر کار از کار گذشته است و کاری نمی‌توان انجام داد.علت آن شرم و حیای بی مورد و عدم اطلاع از عواقب بی توجهی به این بیماری است .فراموش نکنید این مشکل  فقط توسط یکمتخصص اورولوژی حل میشود.

علت پریاپیسم

علت پریاپیسم ممکن است مصرف داروهای اعصاب و روان و یا بعضی بیماری‌های خونی باشد. افرادی که مبتلا به بیماری گلبول‌های قرمز هستند،مستعد پریاپیسم هستند. اما گاهی هم بدون هیچ علتی به‌صورت خودبه‌خودی اتفاق می‌افتد.مصرف کم یا زیاد مایعات هم ممکن است این حالت را بصورت موقت ایجاد کند.

طول آلت و حاملگی(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک