جراحي پيوند كليه

جراحي پيوند كليه
جراحي پيوند كليه
جراحي پيوند كليه

جراحي پيوند كليه

براي اولين بار در جهان عمل جراحی پيوند بخشي از كليه انجام شد

جراحان رومانيايي براي اولين بار در جهان عمل جراحی پيوند بخشي از كليه را بر روي يك پسر 3 ساله انجام دادند. يك جراح رومانيايي در اين باره گفت: اين پسر بچه 3 ساله مبتلا به نارسايي كليه، بخشي از كليه مادرش را در يك جراحي پيوند كليه نصفه براي نخستين بار در جهان دريافت كرد.
اين عمل پيوند در انستيتو اورولوژي و پيوند كليه در شهر شمال شرقي كليوج – ناپوكا توسط گروهي از پزشكان به سرپرستي ميهاي لوكان صورت گرفته است.
يك روز پس از انجام اين عمل پزشكان اعلام كردند كه حال مادر و فرزند خوب است.
دكتر لوكان در تشريح اين عمل پيوند گفت: اگرچه يك كليه كامل از مادر دريافت شد اما امكان پيوند اين عضو به طور كامل وجود نداشت چرا كه با بدن پسر وي مطابقت نداشت.
پس از اينكه كليه از بدن فرد اهدا كننده خارج شد تحت يك ميكرو جراحي خارج بدني قرار گرفت و به دو قسمت تقسيم شد. دو سوم آن به بدن پسر بچه پيوند زده شد و باقي آن قابل نگهداشتن نبود.
اين بيمار كوچك از 9 ماهگي 6 نوبت در روز تحت عمل دياليز قرار مي گرفت و ظاهر وي شبيه به يك بچه يك ساله است.
گفتني است كه اين جراحي با رضايت كامل والدين بيمار و در مدت 7 ساعت انجام گرفت

عمل پیوند کلیه در دنیا

چین، سومین قدرت اقتصادی دنیاست، با این حال پیوند اعضاء در چین، یکی از مهمترین منابع تامین مالی سیستم پزشکی این کشور به شمار می­رود. زمان انتظار برای پیوند عضو در چین فقط چند روز است، در صورتی که در کشورهای دیگر چندین ماه طول می کشد. این نشان می دهد که یک بانک اهدای عضو اجباری در چین وجود دارد که درخواست های بیماران متقاضی عضو را برآورده می سازد. تفاوت چشمگیری بین تعداد زندانیان اعدامی در چین با تعداد عضو آماده پیوند به بیماران وجود دارد. تعداد این عضوهای آماده برای پیوند در چین، آنقدر زیاد شده که نمی تواند صرفاً از کسانی گرفته شده باشد که داوطلبانه اعضای بدنشان را اهدا کرده اند، بلکه متعلق به تمرین کنندگان فالون گونگ هستند.

فالون گونگ یک روش تزکیه و پالایش تن و روان بر پایه سه اصل حقیقت، نیکخواهی و بردباری است، که هم اکنون بطور آزادانه در بیش از 114 کشور جهان تمرین می شود.

 

منبع : teknolojiyejarrahi   و hamseda

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان