درمان ناتوانی جنسی تنها در 15 دقیقه

درمان ناتوانی جنسی تنها در ۱۵ دقیقه

 

درمان ناتوانی جنسی تنها در ۱۵ دقیقه

شرکت داروسازی ویووس نتایج کارآزمایی‌های بالینی جدید خود روی داروی درمان‌کننده ناتوانی جنسی و مشکلات نعوظ را منتشر کرد. این دارو که اوانافیل (Avanafil) نامیده شده است در کارآزمایی‌هایی با عنوان REVIVE 301 -TA مورد بررسی قرار گرفته‌اند. این کارآزمایی‌ها نشان می‌دهند مردانی که ۱۵ دقیقه پس از مصرف دوزهای ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ میلی‌گرمی از اوانافیل (Avanafil)اقدام به برقراری رابطه جنسی کرده‌اند، به ترتیب در ۶۷ درصد، ۶۹ درصد و ۷۲ درصد موارد موفق به تکمیل رضایت‌بخش رابطه جنسی شده‌اند. این ارقام در مقایسه با رقم ۲۹ درصد در مورد مصرف دارونما رقم بسیار امیدوارکننده‌ای محسوب می‌شود و از نظر آماری نیز معنی‌دار بوده است.

با توجه به اینکه در مطالعه جدیدی، بیش از ۷۵ درصد از مردان مبتلا به ناتوانی جنسی مهم‌ترین انتظار خود از یک دارو را سریع بودن زمان اثر آن اعلام کرده‌اند به نظر می‌رسد اوانافیل (Avanafil)با توجه به تنها ۱۵ دقیقه زمان اثر مورد استقبال قابل‌توجه بیماران قرار گیرد و در آینده بازار را متحول سازد. اوانافیل نیز مثل دیگر داروهای معروف درمان ناتوانی جنسی مردان، یک مهارکننده آنزیم فسفودی‌استراز است. اوانافیل (Avanafil)در کارآزمایی‌های بالینی نشان داده است در صورت مصرف با دوز ۲۰۰ میلی‌گرم در حدود ۸۰ درصد از موارد می‌تواند نعوظی که برای انجام رابطه جنسی کافی باشد را ایجاد کند.

از دیگر یافته‌های قابل توجه این کارآزمایی‌ بالینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: اثربخشی اوانافیل (Avanafil)به سرعت شروع شده و در بیماران تا حدود ۶ ساعت باقی می‌ماند. اوانافیل به خوبی و بدون وقوع عوارض جانبی قابل‌توجه از سوی تمام ۶۴۶ بیمار شرکت‌کننده در این کارآزمایی بالینی تحمل شده است و بیماران از تاثیر آن رضایت کامل داشته‌اند.

سردرد، گرگرفتگی و احتقان بینی که به عنوان عوارض جانبی شایع در مصرف دیگر انواع داروهای مهارکننده آنزیم فسفودی استراز به کرات گزارش شده‌اند در این کارآزمایی‌ بالینی شیوع بسیار اندکی داشته است. برای مصرف اوانافیل (Avanafil)بیماران نیاز به هیچ‌گونه محدودیتی در مصرف موادغذایی یا الکل ندارند. به دنبال نتایج رضایت‌بخش از کارآزمایی‌های بالینی فاز دوم، اوانافیل (Avanafil)وارد مرحله سوم از کارآزمایی‌های بالینی خود شده است و در این مرحله روی ۱۳۰۰ بیمار مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. اوانافیل به عنوان یک داروی به شدت انتخابی، روی نوع ۵ از آنزیم فسفودی استراز اثر اختصاصی خود را اعمال می‌کند.

درمان ناتوانی جنسی و زهرعنکبوت

در حال حاضر سه گونه عنکبوت از جمله عنکبوت بیوه سیاه ماده (female black widow spider) که شهره است پس از جفت‌گیری شوهر خود را می‌کشد، توجه دانشمندان را به خود جلب کرده است.
پزشکان اورولوژی، در حال بررسی تاثیر زهرعنکبوت بر ناتوانی جنسی افراد هستند.

به گزارش ایسنا از خوزستان، انگیزه این پزشکان در انجام این بررسی، دریافت گزارش‌های مکرر از تاثیرات متفاوت نیش عنکبوت در افراد بوده است.

در حال حاضر سه گونه عنکبوت از جمله عنکبوت بیوه سیاه ماده (female black widow spider) که شهره است پس از جفت‌گیری شوهر خود را می‌کشد، توجه دانشمندان را به خود جلب کرده است.

در این زمینه قبلا هیچ گونه پژوهشی صورت نگرفته است.

منبع : clinicalmedicine و niksalehi

بزرگ کردن آلت تناسلی (برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

بزرگ کردن طول آلت(برای مشاهده فیلم کلیک کنید)

دکتر محسن وریانی، متخصص ارولوژی
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر یک