دفع سنگ کلیه با ورزش

[sbu_post_image]

سنگ كليه عارضه ايست كه در آن مواد معدني و پروتئيني در ادرار شروع به كريستال شدن مي كنند. بيمار در چنين وضعيتي بايد شرايط را براي دفع هر چه سريعتر سنگ كليه فراهم كند و يكي از راه هاي دفع سنگ كليه و مثانه انجام حركات ورزشي پر تحرك است.

اغلب سنگ ها كوچك و سخت بوده و در يك يا دو كليه ديده مي شود با انجام حركات ورزشي مانند طناب زدن و راهپيمايي سريع مي توان دفع سنگ هاي كليه و مثانه را تسريع بخشيد .

مبتلايان به سنگ كليه بايد ضمن انجام حركات ورزشي پرتحرك در صورتيكه مبتلا به سنگ كلسيمي فسفري هستند از مصرف فراورده هاي لبني نيز خودداري كنند. نوشيدن دو تا سه ليتر آب در روز و همچنين از نوشيدن قهوه زياد خودداري كنند .استفاده از ر‍ژيم غذايي كم چرب و پرفيبر و همچنين تحرك بالا از بروز سنگ كليه جلوگيري كنند.

منبع: وبلاگ تربیت بدنی

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان