instagram
telegram
phone
زگیل تناسلی
زگیل تناسلی
28 ژوئن 2013
بي اختياري ادرار
بي اختياري ادرار
28 ژوئن 2013

زگیل دستگاه تناسلی چیست؟

زگیل دستگاه تناسلی چیست؟

زگیل دستگاه تناسلی چیست؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
زگیل دستگاه تناسلی چیست؟

 یکی از بیماریهای جنسی زگیل تناسلی است که عامل آن ویروس پاپیلومای انسانی است .

زگیل تناسلی، یک بیماری ویروسی است که از طریق جنسی منتقل میشود. زگیل تناسلی هم آقایان وهم خانمها را مبتلا می کند.  زگیل تناسلی ضایعات پوستی است که به شکل برامدگیهای تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی میشود. زگیل تناسلی فاقد درد یا خارش است. زگیل تناسلی می تواند از چند هفته تا چند ماه بعد از تماس با فرد مبتلا به زگیل تناسلی ایجاد شوند. عامل ویروسی ایجاد کننده زگیل تناسلی به نظر می رسد در ایجاد برخی بدخیمی ها نیز نقش دارد. ویروس پاپیلومای انسانی بسیار شبیه به ویروس ایجاد کننده ی زگیل معمولی است ولی در مقایسه با ویروس ایجاد کننده ی زگیل معمولی از قدرت انتقال بیشتری برخورداراست.این ویروس بیشتر ضایعات خود را بیشتر در نواحی مرطوب اندامها ایجاد می کند.

انتقال زگیل دستگاه تناسلی :

زگیل دستگاه تناسلی از طریق تماس مستقیم با زگیل دستگاه تناسلی منتقل میشود. زیرا  که حاوی مقادیر زیادی از ویروس است و یا می تواند از طریق تماس با ترشحات تناسلی، ارتباط جنسی، و حتی لباس فرد آلوده به زگیل دستگاه تناسلی و همچنین از طریق مادر به نوزاد به صورت مادرزادی در هنگام تولد منتقل شود.

علايم زگیل دستگاه تناسلی:

1- زگیلهای دستگاه تناسلی برآمدگی های جوش توپری‌ به ابعاد حدود 1 تا چند میلیمترهستند كه‌ ممکن است به صورت تعدادی وحتی خوشه‌ای باشند.

2- زگیل دستگاه تناسلی فاقد درد، سوزش و خارش است اما فوق العاده مسری تر از زگیل معمولی سایر نواحی بدن است.

اگرچه زگیلهای کوچک ممکن است بدون درمان نیز پس از مدتی خود به خود از بین بروند اما از آنجا که این بیماری می تواند زمینه ساز بدخیمی باشد باید در پی درمان و پیگیری بود. احتمال عود زگیل دستگاه تناسلی نیز بسار زیاد است چون منشا آن ویروس است. زگیل تناسلی میتواند حتی درمردان  موجبات انسداد ادراری ایجاد کند و حتی در زنان موجب ایجاد سرطان گردن رحم شود.

پیشگیری از انتقال زگیل دستگاه تناسلی :

1- ازارتباطات جنسی تا زمان بهبودی کامل زگیل دستگاه تناسلی خودداری شود زیرا احتمال انتقال زگیل دستگاه تناسلی بسیار زیاد است.

2- استفاده از کاندوم احتمال ابتلا به زگیل دستگاه تناسلی را کاهش می دهد.

3- از خاراندن و کندن  زگیل دستگاه تناسلی پرهیز کنید چرا که موجب انتقال آلودگی شده ویا ممکن است عفونت ثانویه باکتریایی روی دهد.

4- برای بهبودی هرچه سریعتر زگیل دستگاه تناسلی حتما رعایت بهداشت کرده و محل زگیل دستگاه تناسلی را تمیز وخشک نگه دارید.

5- بهترین راه پشگیری از زگیل دستگاه تناسلی ،داشتن ارتباط جنسی معقول ومطمئن است.

6- (FDA)سازمان تائید غذا و داروی آمریکا واکسن جدیدی را که در سال 2006 برای پیشگیری از چهار گونه از ویروسهای زگیل به نام گارداسیل ساخته شد، مورد تائید قرار داد که می توان آنرادر سه نوبت به فاصله 6 ماه جهت پیشگیری تزریق نمود.

5- اگر در هنگام تولد کودک زگیل دستگاه تناسلی دیده نشده باشد ( انتقال از مادر در هنگام تولد) زگیل دستگاه تناسلی در كودكان‌ می تواند بیانگر احتمال سوءاستفاده‌ جنسی باشد.

درمان زگیل دستگاه تناسلی :

پزشک اورولوژی روش درمان را با توجه به محل زگیل دستگاه تناسلی و اندازه زگیل دستگاه تناسلی تعیین می کند.با نظر پزشک اورولوژی درمان میتواند استفاده از پمادهای موضعی مثل پودوفیلین، یا کرایوتراپی ونیتروژن مایع، تا استفاده از لیزر یا جراحی باشد.

پیگیری توسط آزمون پاپ اسمیدر خانمها باید به صورت جدی مد نظر قرار گیرد. ممکن است در این زمینه حتی به بررسیهای بیشترمانند نمونه گیری از بافت نیز نیاز باشد.درمان کامل ضایعات توصیه می شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonمشاوره و تماس