درمان بی اختیاری ادراری با میربتریک

[sbu_post_image]

قرص میربتریک

میرابگرون

تایید یک داروی جدید برای درمان بی‌اختیاری ادراری

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) یک قرص جدید ساخت شرکت داروسازی ژاپنی آستلاس را برای مثانه بیش‌فعال مورد تایید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز این دارو که با نام تجاری “میربتریک” (Myrbetriq) بازار فرستاده خواهد شد برای بزرگسالانی تجویز می‌شود که قادر به کنترل عضلات مثانه‌شان نیستند.

حدود 33 میلیون نفر در آمریکا دچار “مثانه بیش‌فعال” هستند که علائم آن شامل تکرر ادرار و فوریت برای ادرار کردن است. مثانه بیش‌فعال ممکن است زندگی عادی بیماران مختل کند.

مثانه بیش‌فعال به خصوص در میان زنان در سنین 75 و بالاتر رایج است.

یک هیات مشاوران FDA در ماه آوریل 7 به 4 رای داد که منافع این قرص جدید به نام شیمیایی میرابگرون (Mirabegron) بر خطرات احتمالی آنبرای قلب و کبد برتری دارد.

میرابگرون اولین دارو از رده‌ای از داروها که با فعال کردن یک گیرنده پروتئینی در عضلات مثانه باعث شل شدن آنها می‌شود و به مثانه کمک می‌کند ادرار بیشتری را ذخیره کند. این دارو پیش از این در ژاپن مورد تایید قرار گرفته بود.

شرکت آستلاس، دومین شرکت داروسازی بزرگ ژاپن، هم اکنون نیز داروی Vesicare را برای مثانه بیش‌فعال تولید می‌کند. این داروی یکی از پروفروش‌ترین داروهای این شرکت است و فروش سالانه جهانی آن در سال 2010، 1.1 میلیارد دلار بود.

منبع : همشهری

دکتر محسن وریانی

دکتر محسن وریانی متولد سال ۱۳۵۴ از منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در استان مازندران است. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در محل تولد سپری کردند. در سال 1373 با قبولی در رشته پزشکی وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند. پس از اخذ مدرک دکترای عمومی و شرکت در امتحان تخصص در سال 1384 موفق به قبولی در رشته تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

Call Now Buttonمشاوره و تماس
× مشاوره رایگان