instagram
telegram
phone
عفونت ادراری
14 ژوئن 2013
پیشگیری از عفونت مثانه
14 ژوئن 2013

پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های سیستم ادراری

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های سیستم ادراری

مصرف مایعات و به خصوص نوشیدن مقدار کافی آب در طول روز به این دلیل که در هر بار ادرار، مثانه را کمی بیشتر پاک می‌کند، می‌تواند اقدامی موثر در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های سیستم ادراری باشد.

«شستن لباس‌های زیر با شوینده‌های معطر، استفاده از وان آب داغ، جکوزی و همچنین پوشیدن شلوارهای‌های تنگ به مدت طولانی، می‌تواند تشدیدکننده عفونت ادراری باشد.

بیمار می‌تواند مصرف غذاهای اسیدی را افزایش دهد، زیرا محیط اسیدی باعث از بین رفتن باکتری‌های مضر می‌شود.»

نگه داشتن ادرار موجب عفونت کلیه‌ها می‌شود

«نگه‌داشتن ادرار موجب پس زدن ادرار به کلیه‌ها و در نهایت عفونت آن می‌شود. خطر نگه داشتن ادرار در کودکان بیش از بالغین است و در صورت دفع نکردن به موقع، این ماده سمی پس از بازگشت به کلیه‌ها، فعالیت آن را به مرور زمان دچار اختلال کرده و در درازمدت نارسایی‌های مزمن کلیه را به دنبال خواهد داشت. لذا به افراد به ویژه کودکان توصیه می‌شود، قبل از ترک منزل حتما به دستشویی بروند و در طی مسافرت از نوشیدن مایعات بسیار سرد بپرهیزند.»

مصرف کم آب، افراد را مستعد ابتلا به عفونت ادرار می‌کند

« مصرف کم آب فرد را مستعد ابتلا به عفونت ادرار می‌کند. انسداد مجرای ادرار توسط سنگ‌های ادراری، دیر به دستشویی رفتن و نگه داشتن ادرار از مهم‌ترین عوامل مستعدکننده در ابتلا به عفونت ادراری هستند.

دیابتی‌ها، افرادی که برای تخلیه ادرار از سوند استفاده می‌کنند و افرادی که دارای دستگاه ایمنی ضعیفی هستند و کامل خالی نکردن مثانه از ادرار نیز از دیگر افراد مستعد عفونت ادراری هستند.

این عفونت از شایع‌ترین عفونت‌هاست و در میان خانم‌ها بیشتر دیده می‌شود.

خوردن آب به میزان کافی در طول روز و عدم نگه داشتن ادرار به خصوص در خانم‌ها به علت کوتاه بودن مجرای ادرار و انجام ختنه در آقایان از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از عفونت ادراری است.

عفونت ادراری در افراد مبتلا به دیابت بسیار خطرناک بوده و می‌تواند با خطر مرگ همراه باشد؛ چرا که کلیه‌ها آسیب دیده و احتمال بروز آبسه و عفونت حاد کلیوی وجود دارد.

شایع‌ترین علامت عفونت‌های ادراری سوزش ادرار است. درد مثانه به علت عفونت آن و تب هنگام عفونت‌های کلیوی و پروستات از دیگر علامت‌های عفونت ادراری هستند.

تمام عفونت‌های ادرار به درمان نیاز دارند. درمان عفونت ادراری با توجه به سن، جنس، سابقه بیماری‌های قبلی از جمله دیابت متفاوت است، اما به طور کلی درمان عمومی آن از طریق تجویز آنتی‌بیوتیک‌ها است که پس از تشخیص از طریق کشت باکتری ایجادکننده آن، آنتی‌بیوتیک مرتبط با نوع باکتری تجویز می‌شود.»

منبع: تبیان

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاه ها بسته شده است

Call Now Buttonمشاوره و تماس